Somapro wspiera metodykę Agile. Jako programiści chcemy aby nasze oprogramowanie nie zawierało błędów. Szybka droga do produkcyjnych rozwiązań możliwa jest nawet dla dużych projektów opartych o sieciowe rozwiązania. Aby temu sprostać rozbudowaliśmy fazę testingu o następujące elementy: framework do zintegrowanych testów automatycznych, testy jednostkowe dla różnych języków programowania jak Ruby i Ruby on Rails, React czy Java. Dodatkowo stale monitorujemy jakość aplikacji i wspieramy się!

Utrzymanie projektu. Developing jest startem w przyszłość projektu. Faza poprzedzająca - planowanie projektu oraz przeniesienie go do systemu zarządzania (np. tablice w JIRA lub kanban). Sprinty umożliwiają mierzenie postępów i finishing zadań. Pozostałe elementy to Design, który poprawia czytelność interfejsu użytkownika oraz testing eliminujący wczesne błędy i poprawiający standard pracy.

Release plan. Jak często aktualizuje się aplikacje, czy raz na miesiąc? Czy jest to one-off? Odpowiedź związana jest z produkcją funkcjonalną zespołu programistycznego, gdyż na serwer produkcyjny trafia praca, która została zakończona i sprawdzona przez ekspertów. Bugi eliminujemy wcześnie - jeszcze przed fazą testów (tzw. self-fixy). Wymagania, które spełnia produkcja są dla nas najważniejsze!

Integracja rozwiązań. Komunikacja i komunikowanie zmian, będąc stale dostępnym do rozmów. Specjalnie dla was tworzymy dokumentacje na Wiki i udostępniamy ją do wglądu, aby pozycje required były zacheckowane.